Γεια χαρά, Επισκέπτης
Όνομα Χρήστη Κωδικός: Να με θυμάσαι
  • Σελίδα:
  • 1
  • 2

ΘΕΜΑ: Σε ένα παράλληλο σύμπαν...

Σε ένα παράλληλο σύμπαν... 10 Χρόνια, 2 Μήνες πριν #1745

Κάπου πάρα πάρα πάρα πολύ μακριά
  • psilos
  • ΕΚΤΟΣ ΣΥΝΔΕΣΗΣ
  • Πήρε το κύπελλο
  • Δημοσιεύσεις: 60
Τη σήμερον ημέρα καλύτερα βιαστής παρά οπαδός και ΑΕΚΤΖΗΣ.Μάτια επιλεκτηκά κλειστά...

Απ: Σε ένα παράλληλο σύμπαν... 10 Χρόνια, 2 Μήνες πριν #1746

ban.jpg
  • admin
  • ΕΚΤΟΣ ΣΥΝΔΕΣΗΣ
  • Διαχειριστής
  • Δημοσιεύσεις: 60

Απ: Σε ένα παράλληλο σύμπαν... 10 Χρόνια, 2 Μήνες πριν #1747

Λοιπόν admin έκανα post και εσύ με πέταξες...είχα γράψει και αρκετά και ο μπούφος δεν τα αποθήκευσα...Δεν κάθομαι πάλι να τα γράψω...


Υ.Γ.Οι μέρες πλησιάζουν και ο λαός θα αποφασίσει....
Υ.Γ.2 Hasta la victoria siempre
  • psilos
  • ΕΚΤΟΣ ΣΥΝΔΕΣΗΣ
  • Πήρε το κύπελλο
  • Δημοσιεύσεις: 60
Τη σήμερον ημέρα καλύτερα βιαστής παρά οπαδός και ΑΕΚΤΖΗΣ.Μάτια επιλεκτηκά κλειστά...

Απ: Σε ένα παράλληλο σύμπαν... 10 Χρόνια, 2 Μήνες πριν #1748

Το παράλληλο σύμπαν συνωμότησε.
Δεν φταίω εγώ...
  • admin
  • ΕΚΤΟΣ ΣΥΝΔΕΣΗΣ
  • Διαχειριστής
  • Δημοσιεύσεις: 60

Απ: Σε ένα παράλληλο σύμπαν... 10 Χρόνια, 2 Μήνες πριν #1751

Σ' ένα παράλληλο σύμπαν μέχρι κι ο psilos θα είχε μάθει, μετά από επτά ολόκληρα χρόνια, πως γίνονται τα ποστάκια μέσα στο φόρουμ...

ΥΓ. Σκέφτομαι να προτείνω στον toulia να βάλουμε ένα κουμπί μέσα στο φόρουμ που να το πατάς και να κάνει ποστ, όπως είναι το Like στο facebook.
  • garavelas
  • ΕΚΤΟΣ ΣΥΝΔΕΣΗΣ
  • Ο τελευταίος των εξορμηστών
  • Δημοσιεύσεις: 596

Απ: Σε ένα παράλληλο σύμπαν... 10 Χρόνια, 2 Μήνες πριν #1754

χαχαχαχαχαχα....ρε τον admin ρίχνει και πόρτες
  • billkos
  • ΕΚΤΟΣ ΣΥΝΔΕΣΗΣ
  • Στέκεται όρθιος
  • Δημοσιεύσεις: 73

Απ: Σε ένα παράλληλο σύμπαν... 10 Χρόνια, 2 Μήνες πριν #1766

Επειδή δεν σηκώνεις τα τηλέφωνα, όχι για κάτι άλλο...

psilos_out.jpg


psilokaritzas.jpg
  • admin
  • ΕΚΤΟΣ ΣΥΝΔΕΣΗΣ
  • Διαχειριστής
  • Δημοσιεύσεις: 60

Απ: Σε ένα παράλληλο σύμπαν... 9 Χρόνια, 8 Μήνες πριν #1821

Δεν μας ενδιαφέρει ποιους εξυπηρετούν, αν εξυπηρετούν και τι εξυπηρετούν τέτοιου είδους δημοσιεύσεις, αλλά έχουμε βαρεθεί να αναπαράγεται με τον πιο ηλίθιο τρόπο, υλικό μέσα από τη σελίδα μας...
Έχει γίνει πολλές φορές στο παρελθόν, θα γίνει κι άλλες, κι αναρωτιέμαι σε πόσες ακόμα περιπτώσεις έχουμε πέσει "θύματα" απαλλοτρίωσης χωρίς να το αντιληφθούμε.

Σκοπός βέβαια στα παρακάτω που επισυνάπτω δεν ήταν η απλή αναπαραγωγή μέρους κάποιας φωτογραφίας αλλά να γίνει ένας ψιλοτζερτζελές, προς όφελος κάποιων...
Δεν πρόκειται όμως να ασχοληθώ περισσότερο. Απλώς συνιστώ την προσοχή σε όσους αναπαράγουν αμάσητα ότι τους "προσφέρεται", αν και αυτό τείνει να γίνει κανόνας σήμερα στο διαδίκτυο, διότι την επόμενη φορά, δεν θα υπάρξει προειδοποιητική βολή, προκειμένου να μπουν κάποια πράγματα στη θέση τους.

Οι εκπτώσεις στα καταστήματα μόλις άρχισαν αλλά εδώ μέσα μόλις τελείωσαν…

Τα πρωτότυπα…

mpistiria_lol1.jpg

mpistiria_lol2.jpg

mpistiria_lol.jpg


Και το νοθευμένο…

katarraktis_nikhs_5.jpg

Και για την ιστορία…
Η περιοχή βρίσκεται κάτω ακριβώς από τον οικισμό της Νίκης και όχι στο Μελάνθιο, το οποίο είναι τρία χιλιόμετρα μακριά.
Μπιστιριά, Μπιστεριά, Πιστεριά, Πιστιριά (ή όπως αλλιώς, όχι όμως Πιστιρία, δεν είναι ποντιακή η λέξη, σαν τα πισία π.χ.) οι παλιότεροι λένε, ακόμη και σήμερα, τα μεγάλα και απότομα κοψίματα των βράχων. Μάλλον σλάβικης προέλευσης…

ΥΓ1. Toulias και mpouris τα παράπονά σας στον Αλέξανδρο τον Μακεδόνα… Μάλλον δεν του άρεσαν οι κορμοστασιές σας γι’ αυτό και σας διακτίνισε. Δεν ξέρω τι άλλο να σκεφτώ. Περιμένω όμως με ανυπομονησία την επόμενη ανάρτηση για την Πιστιρία.
ΥΓ2. Εδώ μέσα το πλήρες άρθρο.
ΥΓ3. Αγαπητοί συνεξορμηστές ξυπνάτε!!! Στο τέλος θα μας πάρουν και τα σώβρακα κι εμείς ακόμα like θα κάνουμε...
  • garavelas
  • ΕΚΤΟΣ ΣΥΝΔΕΣΗΣ
  • Ο τελευταίος των εξορμηστών
  • Δημοσιεύσεις: 596

Απ: Σε ένα παράλληλο σύμπαν... 9 Χρόνια, 8 Μήνες πριν #1822

Το ερώτημα είναι "γιατί;",
γιατί σε μία κοινωνία που είμαστε εμείς και εμείς, σε μία μικρή διαδικτυακή γωνιά όπου 2 λαλούν και 3 χορεύουν κάποιος να προσπαθήσει να αυτοδιαφημιστεί στις πλάτες του άλλου.
Κατά τη γνώμη μου η γνωστή ιστοσελίδα του νομού μας που αναδημοσίευσε το παρόν που της έστειλαν δε φέρει ιδιαίτερη ευθύνη αλλά θα έπρεπε να είναι ίσως λίγο πιο προσεκτικοί στο τι δημοσιεύουν.
Πέρα όμως από αυτό, για να αποκατασταθεί πλήρως η τάξη, εγώ θα συμπληρώσω πως δύσκολα μπορεί να τεθεί θέμα αξιοποίησης της συγκεκριμένης περιοχής και δεν είναι θέμα κωλύματος των φορέων. Άλλωστε αν κάποιος διαβάζει cyberότσαρκα θα καταλάβει πως υπάρχουν δεκάδες μέρη όπως και αυτό στο νομό που δεν έχουν υποπέσει καν στην αντίληψη των ίδιων των κατοίκων, πόσο μάλλον στο να φτάσουν στο επίπεδο της τουρίστικης αξιοποίησης. Αυτό όμως που σε πρώτη φάση μπορεί να γίνει είναι να συμμαζευτεί λίγο η κατάσταση με τα σκουπίδια στην κοίτη του ποταμού (αναφέρεται και στο άρθρο) αλλά αυτό είναι θέμα που πρωτίστως αφορά τους ίδιους τους χωριανούς.

ΥΓ νομίζω πως αδιαμφισβήτητη ομορφιά μου είναι η πεμπτουσία αυτής της φωτογραφίας και η αφαίρεση της φιγούρας μου αγγίζει τα όρια της τρομοκρατίας. πρέπει μια μέρα οι αρμόδιοι να εξετάσουν σοβαρά το ζήτημα να αξιοποιηθώ και εγώ τουριστικά
  • toulias
  • ΕΚΤΟΣ ΣΥΝΔΕΣΗΣ
  • Έφτασε στο πρώτο έρπινγκ
  • Δημοσιεύσεις: 243
ΑΘ10

Απ: Σε ένα παράλληλο σύμπαν... 9 Χρόνια, 8 Μήνες πριν #1823

Και όλο τυχαία το άρθρο εξαφανίστηκε από παντού.
  • Nio
  • ΕΚΤΟΣ ΣΥΝΔΕΣΗΣ
  • Έφτασε στο πρώτο έρπινγκ
  • STARTER!
  • Δημοσιεύσεις: 265
Δείξε μου τις τσάρκες σου...
...να σου πω ποιος είσαι!

Απ: Σε ένα παράλληλο σύμπαν... 9 Χρόνια, 7 Μήνες πριν #1834

psilos_synexistis.jpg


ΥΓ. Πρέπει να πετάξω τον toulia από μπροστά, τώρα που λείπει.
  • garavelas
  • ΕΚΤΟΣ ΣΥΝΔΕΣΗΣ
  • Ο τελευταίος των εξορμηστών
  • Δημοσιεύσεις: 596

Απ: Σε ένα παράλληλο σύμπαν... 9 Χρόνια, 7 Μήνες πριν #1844

Καιρό στο λέω αλλά το τζάκι...
  • psilos
  • ΕΚΤΟΣ ΣΥΝΔΕΣΗΣ
  • Πήρε το κύπελλο
  • Δημοσιεύσεις: 60
Τη σήμερον ημέρα καλύτερα βιαστής παρά οπαδός και ΑΕΚΤΖΗΣ.Μάτια επιλεκτηκά κλειστά...

Απ: Σε ένα παράλληλο σύμπαν... 9 Χρόνια, 6 Μήνες πριν #1847

Ψηλέ, ας μην ανοίξουμε συζήτηση για τα τζάκια γιατί θα καείς, όντας εκεί μέσα.
Πρώτη μούρη τα αδέρφια στην αρχική και μάλιστα εις διπλούν...

tzakia.jpg

Τυχαίο; Δεν νομίζω...
Ή μήπως είναι τυχαίο που θυμήθηκες, μετά από 40 χρόνια, να ποστάρεις στο φόρουμ ταυτόχρονα με τον αρχηγό;
Πολλές συμπτώσεις και δεν αφήνουν αμφιβολίες για τα συμπεράσματα.

ΥΓ. Όλοι οι άλλοι στο πηγάδι κατουρήσαμε...
  • garavelas
  • ΕΚΤΟΣ ΣΥΝΔΕΣΗΣ
  • Ο τελευταίος των εξορμηστών
  • Δημοσιεύσεις: 596

Απ: Σε ένα παράλληλο σύμπαν... 9 Χρόνια, 5 Μήνες πριν #1863

Ψηλός...
Ένα τζάκι μόνος του!!!

tzaki_psilou.jpg

Δεν ξέρω τι κονέ έκανες με τη φωτογράφο που καθόταν δίπλα σου και φρόντισε να με αφήσει απ' έξω, αλλά μη μιλάς άλλο για τζάκια.
Εμείς μάλλον ξανακατουρήσαμε στο πηγάδι και κάνουμε μόνο για να φαίνονται οι πλάτες μας. Πάλι καλά που φορούσα το CyberΜπουφάν και σώθηκε λίγο η κατάσταση...

tzaki_2.jpg

Παναγούλια, το Σάββατο θα ανεβούμε στα Όντρια.
Τούλια, ετοίμασε τον Νάνο.
Μανάβη βρες σκοινί.

ΥΓ. Δεν ξαναπαίρνω τηλέφωνο κανέναν.
  • garavelas
  • ΕΚΤΟΣ ΣΥΝΔΕΣΗΣ
  • Ο τελευταίος των εξορμηστών
  • Δημοσιεύσεις: 596

Απ: Σε ένα παράλληλο σύμπαν... 9 Χρόνια, 5 Μήνες πριν #1864

Ψηλέ με γεια το μπουφάν, πολύ ωραίο.
  • toulias
  • ΕΚΤΟΣ ΣΥΝΔΕΣΗΣ
  • Έφτασε στο πρώτο έρπινγκ
  • Δημοσιεύσεις: 243
ΑΘ10
  • Σελίδα:
  • 1
  • 2
Χρόνος για την δημιουργία της σελίδας: 0.39 δευτερόλεπτα