Γεια χαρά, Επισκέπτης
Όνομα Χρήστη Κωδικός: Να με θυμάσαι
  • Σελίδα:
  • 1

ΘΕΜΑ: Swiss Alps

Swiss Alps 10 Χρόνια, 9 Μήνες πριν #1674

mesa sto klima tis selidas eipa na anoiksw ayto to neo thema.
kalispera apo alpeis xairetismoys se olous.
edw ola kilane san elvetiko roloi kai ta 3000 metra ta exoume gia plaka.
aurio prwta o theos pame gia 3400. mporesa isa isa gia ligo na sindethw apo mia kolosyskeyi poy exei edw to hostel kai eipa na mpw na pw ena geia. distixws den exw ti dinatotita na anevasw fotografies, alla sintoma tha to kanw. to mono kako me tis alpeis telika einai oti oi psiles koryfes einai apiasto oneiro, kata t'alla ola edw pera einai ena oneiro....
  • toulias
  • ΕΚΤΟΣ ΣΥΝΔΕΣΗΣ
  • Έφτασε στο πρώτο έρπινγκ
  • Δημοσιεύσεις: 243
ΑΘ10

Απ: Swiss Alps 10 Χρόνια, 9 Μήνες πριν #1675

gia sena einai i zwi..

(mpainw k egw se klima elvetias gi ayto grafw greeklish )
  • billkos
  • ΕΚΤΟΣ ΣΥΝΔΕΣΗΣ
  • Στέκεται όρθιος
  • Δημοσιεύσεις: 73

Απ: Swiss Alps 10 Χρόνια, 9 Μήνες πριν #1676

Εγώ σου είπα ότι περιμένω σοκολάτα. Κανόνισε να μην μου φέρεις!!!!
  • Nio
  • ΕΚΤΟΣ ΣΥΝΔΕΣΗΣ
  • Έφτασε στο πρώτο έρπινγκ
  • STARTER!
  • Δημοσιεύσεις: 265
Δείξε μου τις τσάρκες σου...
...να σου πω ποιος είσαι!

Απ: Swiss Alps 10 Χρόνια, 8 Μήνες πριν #1678

Δεν είναι το ψηλότερο, δεν είναι το δυσκολότερο να κατακτηθεί είναι όμως σίγουρα το πιο διάσημο ευρωπαϊκό βουνό που παίζει πάντα στο top 10 των εντυπωσιακών βουνών παγκοσμίως: Μάτερχορν !
Το βουνό της σοκολάτας toblerone και πολλών ακόμη προϊόντων που θέλουν να προβάλλουν έναν "αλπικό" αέρα έχει ύψος 4.478, περίπου 300 μέτρα παρακάτω δηλαδή από το mont blanc των γαλλικών αλπέων.
Στόχος μου ήταν να φτάσω μέχρι το base camp στην τοποθεσία Xορνλιχούτε ακριβώς στη βάση της πυραμίδας του Μάτερχορν από όπου ξεκινούν οι αναρριχητικές αποστολές για την κατάκτησή του. Εκεί που διανυκτερεύεις, εγκλιματίζεσαι και προπονείσαι αν έχεις την τρέλα, τη φυσική ικανότητα, τα χρήματα και τις εξαιρετικές γνώσεις αναρρίχησης στον πάγο για να το ανέβεις. Η σάρα κάτω από το φρύδι που σβήνει στην βάση της πυραμίδας του Μάτερχορν σε συνδυασμό με τον μεγάλο γκρεμό που υπήρχε από κάτω έκαναν την κοπέλα μου να εγκαταλείψει, μία απόφαση που φυσικά σεβάστηκα και υποστήριξα αν και ο πόθος μου για να αγγίξω το Ματερχορν από το Χορνλιχούτε ήταν πολύ μεγάλος...


IMG_2385.jpg
  • toulias
  • ΕΚΤΟΣ ΣΥΝΔΕΣΗΣ
  • Έφτασε στο πρώτο έρπινγκ
  • Δημοσιεύσεις: 243
ΑΘ10
  • Σελίδα:
  • 1
Χρόνος για την δημιουργία της σελίδας: 0.20 δευτερόλεπτα